InsERT S.A.

InsERT oraz Polskie Centrum Teleinformatyki udostępniają oprogramowanie dla MSP w modelu ASP

Wrocław, 14 stycznia 2002 roku -- Już wkrótce za pośrednictwem Polskiego Centrum Teleinformatyki popularne programy firmy InsERT, takie jak: Subiekt, Rachmistrz czy Rewizor dostępne będą w modelu ASP (czyli - aplikacji do wynajęcia). Na podstawie umowy partnerskiej obu firm przedsiębiorcy zainteresowani programami Insertu będą mogli z nich korzystać, nie wykupując jednorazowych licencji. Oprogramowanie będzie dostępne poprzez Internet, a koszt jego użytkowania dla firmy wyniesie kilkadziesiąt złotych miesięcznie za jeden moduł, bez względu na liczbę użytkowników w danej firmie.

Usługa została opracowana w oparciu o usługi terminalowe Microsoft, których zaletą są niewielkie wymagania sprzętowe dla użytkownika, a do sprawnego przekazu może wystarczyć zwykły dostęp do Internetu o prędkości 56 kbps. Całość operacji, sterowanych przez klienta, odbywać się będzie na serwerach dostawcy usługi - czyli w tym przypadku serwerach Polskiego Centrum Teleinformatyki. W ten sposób klienci będą mogli skorzystać z programów w niezmieniony sposób, a dodatkowo zyskają gwarancję bezpieczeństwa danych, tworzenia kopii zapasowych, bezpłatnych "ulepszeń" (kolejnych, nowszych wersji programów) i dostępu do całego zaplecza technicznego dostawcy usługi. Jednocześnie klienci będą mogli korzystać z wynajętego oprogramowania niezależnie od miejsca, w jakim się znajdują, w biurze, w domu czy gdziekolwiek w terenie - do pracy z własnymi dokumentami wystarczy zwykły komputer z dostępem do Internetu.

"Umowa z firmą InsERT jest elementem poszerzającym ofertę naszych usług outsourcingowych. Udostępniamy oprogramowanie firmy SAP, które zostało stworzone z myślą o średnich i dużych klientach, a teraz przy współpracy firmy InsERT możemy zaproponować atrakcyjny pakiet usług mniejszym przedsiębiorstwom. Na zasadach ASP dostarczamy również oprogramowanie biurowe firmy Microsoft, przede wszystkim popularny MS Office, a także oprogramowanie do obsługi poczty elektronicznej i komunikacji grupowej na bazie Lotus Notes/Domino. W związku z tym programy finansowo-księgowe Insertu przyczynią się do zwiększenia kompleksowości naszej oferty. Zdecydowaliśmy się na InsERT, ponieważ jest on liderem wśród producentów tej klasy oprogramowania i obecność w naszej ofercie takich aplikacji jak Subiekt czy Rewizor na pewno podniesie jej atrakcyjność" - powiedział nam prezes Polskiego Centrum Teleinformatyki - Piotr Pawłowski.

"Współpraca z Polskim Centrum Teleinformatycznym to pierwsze widoczne kroki naszego zaangażowania w udostępnianie w modelu ASP produkowanych przez nas systemów. Do tej pory sprzedaliśmy prawie 150 tys. "tradycyjnych" licencji, nic więc dziwnego, że i na rynku ASP marzy nam się pozycja lidera. Nasze produkty co roku otrzymują wiele prestiżowych nagród i wyróżnień - są wysoko oceniane zarówno przez użytkowników, jak i specjalistów z branży informatycznej oraz ekonomistów. Dostosowanie Rewizora do udostępnienia go poprzez Internet przebiegło bardzo sprawnie, mamy więc nadzieję, że nowi internetowi użytkownicy tego programu będą z niego równie zadowoleni, jak grono prawie 15 tys. firm, które wykorzystują Rewizora w tradycyjnej formule" - mówi Tomasz Sokołowski - dyrektor ds. finansów i marketingu w firmie InsERT.


InsERT Sp. z o.o. jest twórcą i producentem oprogramowania dla małych i średnich firm. Firma powstała we Wrocławiu w maju 1992 roku. W Polsce od kilku lat jest liderem pod względem sprzedanych licencji na rynku oprogramowania w swojej branży. Strategia Insertu polega na tworzeniu programów wysokiej jakości, które jednocześnie są przyjazne w użytkowaniu i na tyle uniwersalne, że mogą spełnić wymagania bardzo różnych odbiorców.

Zapraszamy do odwiedzenia strony WWW InsERT Sp. z o.o. pod adresem:

https://www.insert.com.pl/

Tel. 71-78-76-100 i 71-78-76-110

Kontakt dla mediów

press [at] insert.com.pl [user] Marek Szklarz
Specjalista ds. PR i marketingu
tel. 71-78-76-107
press [at] insert.com.pl

InsERT S.A.
ul. Jerzmanowska 2
54-519 Wrocław
tel. 71-78-76-196
faks 71-78-76-111

Rejestracja dla mediów

Wypełnij formularz »