InsERT S.A.

InsERT wśród pierwszych 30 partnerów ISV (Independent Software Vendor) na świecie deklarujących tworzenie oprogramowania dla Windows Vista

Warszawa, 3 października 2005 roku -- Firmy InsERT oraz Microsoft poinformowały, że firma InsERT Sp. z o.o. znalazła się w gronie 30 firm na świecie, które ogłosiły swoje plany budowy aplikacji związane z Windows Vista. Fakt ten podano do wiadomości 13 września 2005 r. na ogólnoświatowej konferencji Microsoftu Professional Developer Conference 2005 (PDC05).

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jako pierwsi w Polsce możemy ogłosić swoje plany budowy oprogramowania opartego również o system operacyjny Windows Vista. Przy tworzeniu naszego oprogramowania kładliśmy zawsze nacisk na wygodny i czytelny interfejs użytkownika, a Windows Presentation Foundation, będący elementem składowym Windows Vista, daje nam zwiększone możliwości w tym zakresie. Kontynuujemy tym samym naszą współpracę z Microsoftem polegającą na tworzeniu nowoczesnych i wygodnych aplikacji - opierając je o technologie Microsoftu: rozbudowany interfejs użytkownika, zwiększone bezpieczeństwo i możliwości wynikające z zastosowania standardu RSS. Windows Vista pozwoli nam zaoferować użytkownikom systemu InsERT GT wersję z jeszcze większymi możliwościami i funkcjonalnościami" - powiedział Jarosław Szawlis, prezes firmy InsERT.

"Jesteśmy dumni i bardzo zadowoleni, że InsERT już przedstawił plany budowy oprogramowania wykorzystującego nowe cechy naszego przyszłego systemu operacyjnego Microsoft Vista. Taka aktywność daje nam pewność, że w momencie wprowadzenia produktu na rynek będzie dostępna odpowiednia ilość nowoczesnych aplikacji biznesowych. Mamy również nadzieję, że aplikacje napisane w Polsce będą miały okazję sprawdzić się również wśród klientów na całym świecie" - powiedział Tomasz Bochenek, dyrektor generalny polskiego oddziału firmy Microsoft.

Zapraszamy do zapoznania się z ogólnoświatową informacją prasową firmy Microsoft: https://www.microsoft.com/presspass/press/2005/sep05/09-13ISVSupportVistaPR.mspx.

Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System 2003, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System i technologia Microsoft .Net. Z rozwiązań Microsoft korzystają ludzie i przedsiębiorstwa na całym świecie realizując swoje potrzeby i możliwości.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, na polskim rynku odział firmy istnieje od 1992 r. W trakcie swojej 12-letniej obecności w Polsce, firma zaangażowała się w liczne programy społeczne, a w maju 2005 roku zainaugurowała działalność Forum Edukacji Microsoft - strategicznej inicjatywy mającej na celu wspieranie i upowszechnianie edukacji informatycznej w Polsce. W ramach Forum realizowane są projekty skierowane do szkół i uczelni, jak również programy, których celem jest przeciwdziałanie zjawisku tzw. "wykluczenia informacyjnego", poprzez ułatwianie dostępu do technologii grupom defaworyzowanym społecznie. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie www.forumedukacji.pl.

Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft w WWW pod adresem: https://www.microsoft.com/poland/.

Kontakt wyłącznie dla prasy:

bdanek [at] microsoft.com [user] Bartłomiej Danek
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195a, 02-222 Warszawa
tel. 22-594-10-00, faks 22-594-10-02
e-mail: bdanek [at] microsoft.com

v-jofrac [at] microsoft.com [user] Joanna Frąckowiak
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195a, 02-222 Warszawa
tel. 22-594-10-00, faks 22-594-10-02
e-mail: v-jofrac [at] microsoft.com

InsERT Sp. z o.o. jest twórcą i producentem oprogramowania dla małych i średnich firm. Firma powstała we Wrocławiu w maju 1992 roku. W Polsce od kilku lat jest liderem pod względem sprzedanych licencji na rynku oprogramowania w swojej branży. Strategia Insertu polega na tworzeniu programów wysokiej jakości, które jednocześnie są przyjazne w użytkowaniu i na tyle uniwersalne, że mogą spełnić wymagania bardzo różnych odbiorców. Do chwili obecnej InsERT sprzedał blisko 250 tys. licencji, a rozwiązania oferowane przez firmę wielokrotnie zdobywały najważniejsze tytuły i wyróżnienia.

Zapraszamy do odwiedzenia strony WWW InsERT Sp. z o.o. pod adresem: https://www.insert.com.pl/.

Kontakt dla mediów

press [at] insert.com.pl [user] Marek Szklarz
Specjalista ds. PR i marketingu
tel. 71-78-76-107
press [at] insert.com.pl

InsERT S.A.
ul. Jerzmanowska 2
54-519 Wrocław
tel. 71-78-76-196
faks 71-78-76-111

Rejestracja dla mediów

Wypełnij formularz »