InsERT S.A.

TETA zainwestuje w firmę InsERT

Wrocław, 26 marca 2008 roku -- TETA zainwestuje kapitał w InsERT - lidera oprogramowania dla małych firm. Po zakończeniu wszystkich etapów transakcji stanie się właścicielem 35% udziałów firmy.

Umowa inwestycyjna została podpisana z dotychczasowymi największymi akcjonariuszami InsERT Sp. z o.o. - Bożeną i Jarosławem Szawlis. Zgodnie z nią TETA dokona inwestycji kapitałowej w InsERT, której ostatecznym efektem będzie zaangażowanie kapitałowe na poziomie 35%. Zakończenie transakcji przewidywane jest najpóźniej do 30 czerwca 2008 r. "Dzięki inwestycji wzmocnimy i ugruntujemy pozycję na rynku oprogramowania biznesowego dla małych i średnich przedsiębiorstw. Transakcja będzie przebiegała w kilku etapach i jest bardzo skomplikowana technicznie ponieważ wiąże się m.in. z przekształceniem InsERT w spółkę akcyjną. Dlatego jest rozciągnięta w czasie i jej ostateczne parametry będziemy znali po dokonaniu wszelkich formalności" - mówi Jerzy Krawczyk, prezes TETY. Źródłem finansowania będą środki własne oraz finansowanie zewnętrzne.

InsERT Sp. z o.o. to największy w kraju - pod względem liczby sprzedanych licencji - producent oprogramowania dla firm. Oferta spółki obejmuje kompleksowe rozwiązania wspomagające zarządzanie małymi i średnimi firmami, począwszy od obsługi działu handlowego i gospodarki magazynowej, po programy z zakresu księgowości i finansów oraz rozwiązania przeznaczone dla działów kadr i płac.

Oprogramowanie Insertu jest nie tylko najczęściej wybierane przez przedsiębiorców. Stało się także standardem nauczania w szkołach średnich o profilu ekonomicznym, wygrywając niedawno w przetargu MEN.

"Kooperacja TETY i Insertu wzmocni obie firmy w ich dotychczasowych obszarach działania. Jednak wykorzystując wiedzę i doświadczenie kadry zarządzającej i pracowników obu spółek, możemy zagospodarować także rynki, na których dotychczas nie oferowaliśmy swoich rozwiązań lub robiliśmy to sporadycznie" - powiedział Jarosław Szawlis, prezes Insert Sp. z o.o..

Zdjęcie z podpisania umowy (od lewej: Wojciech Dobrowolski, wiceprezes TETA SA i Jarosław Szawlis, prezes InsERT Sp. z o.o.)

InsERT Sp. z o.o. jest producentem oprogramowania dla małych i średnich firm. Firma powstała we Wrocławiu w maju 1992 roku. W Polsce od kilku lat jest liderem pod względem sprzedanych licencji na rynku oprogramowania w swojej branży. Strategia Insertu polega na tworzeniu programów wysokiej jakości, które jednocześnie są przyjazne w użytkowaniu i na tyle uniwersalne, że mogą spełnić wymagania bardzo różnych odbiorców. Do chwili obecnej InsERT sprzedał ponad 300 tys. licencji, a rozwiązania oferowane przez firmę wielokrotnie zdobywały najważniejsze tytuły i wyróżnienia.

Zapraszamy do odwiedzenia strony WWW InsERT Sp. z o.o. pod adresem: https://www.insert.com.pl/.

TETA SA - założona w 1987 roku - jest wiodącym polskim producentem pakietów oprogramowania wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem. Podstawową ofertę tworzą dwa pakiety oprogramowania służące do wspomagania pracy służb finansowo-ekonomicznych, działów handlowych, zaopatrzeniowych, personalnych oraz produkcyjnych w przedsiębiorstwach: TETA Biznes Partner dla firm średniej wielkości i oparty na technologii Oracle pakiet TETA 2000, przeznaczony dla dużych przedsiębiorstw, o większych potrzebach informatycznych. W swojej ofercie firma posiada także zbudowane w oparciu o narzędzia i bazy danych Microsoft SQL Server 2000 rozwiązania: TETA CRM do zarządzania relacjami z klientami oraz wykorzystujący technologię hurtowni danych system TETA Controlling przeznaczony do wspomagania służb finansowych w przedsiębiorstwach. TETA oferuje usługi konsultingowe, wdrożeniowe oraz integracyjne, które obejmują kompleksowo inwestycję w zaawansowane systemy informatyczne. Potencjał wdrożeniowy gwarantuje sprawne i skuteczne zbudowanie systemu informacyjnego, niezbędnego w nowoczesnym zarządzaniu przedsiębiorstwem. W grudniu 2005 r. TETA z powodzeniem zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pomoc techniczną oraz dodatkowe informacje o firmie i jej produktach można uzyskać w Internecie pod adresem: http://www.teta.com.pl, e-mail: kontakt [at] teta.com.pl, infolinia: 71-323-41-11.

Dodatkowych informacji udzielają:

Agata Gąsiorowska
TETA SA
tel. 71-323-41-41
tel. kom. 601-18-11-84
e-mail: a.gasiorowska [at] teta.com.pl

Tomasz Muchalski
Everest Consulting Sp. z o.o.
tel. 22-839-39-49
tel. kom. 504-21-24-63
e-mail: t.muchalski [at] everestconsulting.pl

Kontakt dla mediów

press [at] insert.com.pl [user] Marek Szklarz
Specjalista ds. PR i marketingu
tel. 71-78-76-107
press [at] insert.com.pl

InsERT S.A.
ul. Jerzmanowska 2
54-519 Wrocław
tel. 71-78-76-196
faks 71-78-76-111

Rejestracja dla mediów

Wypełnij formularz »