InsERT S.A.

Finał konkursu Odkrywcy z kasą

Wrocław, 6 czerwca 2008 roku -- III edycja Odkrywców z kasą, konkursu programistycznego dla studentów wrocławskich uczelni, zakończona. Zwycięskie zespoły młodych utalentowanych informatyków otrzymały nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 zł. Organizator wydarzenia - InsERT S.A., lider oprogramowania dla biznesu zaproponował wybranym laureatom szerszą współpracę z firmą.

odkrywcy::z::kasą

Utalentowani żacy przez dwa semestry pracowali nad stworzeniem zadanych przez InsERT aplikacji. Z trzynastu zespołów startujących w konkursie tylko dziewięć dotrwało do finału.

Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 10 tys. zł otrzymał zespół z Instytutu Informatyki Stosowanej Politechniki Wrocławskiej, specjalności Systemy Informacyjne. Tematem zwycięskiej pracy był współpracujący z Subiektem GT system logistyczny służący do obsługi magazynu wysokiego składu. Drugie miejsce i 6 tys. za opracowanie działającej w Internecie i Intranecie aplikacji Kiosk pracowniczy jury przyznało grupie z Instytutu Informatyki Stosowanej Politechniki Wrocławskiej, specjalności Inżynieria Oprogramowania. Trzecią nagrodę wywalczyły również z Instytutu Informatyki Stosowanej Politechniki Wrocławskiej, specjalności Systemy Informacyjne, opracowując aplikację dla tego samego tematu: Kiosk pracowniczy.

Skład zwycięskich zespołów:

  • I miejsce - : Sebastian Ryś, Mateusz Kuś, Piotr Sachnowski, Dariusz Zugaj;
  • II miejsce - : Katarzyna Drożdż, Krzysztof Głogocki, Mateusz Kapanowski, Maciej Rosiek;
  • III miejsce - : Magdalena Graczyk, Alicja Gracz, Tomasz Smętek, Marek Krzystanek, Maciej Lipski, Michał Makos.

"Odkrywcy z kasą to szansa nie tylko na nagrodę pieniężną, niezapomniane emocje i zdobycie dodatkowego atutu na rynku pracy, ale również na przekształcenie projektu studenckiego w dostępną na rynku aplikację. Zwycięskie prace z poprzednich edycji dały początek takim programom, jak mobilny Subiekt i oscGT" – mówi Marcin Hudyma, koordynator projektu, zastępca dyrektora ds. oprogramowania w InsERT S.A.

InsERT S.A. jest krajowym liderem (pod względem liczby sprzedanych licencji) oprogramowania komputerowego dla MSP. Strategia firmy polega na tworzeniu programów wysokiej jakości, które jednocześnie są przyjazne w użytkowaniu i na tyle uniwersalne, by mogły spełniać wymagania bardzo różnych odbiorców. Spółka sprzedała już ponad 330 tys. licencji, a jej rozwiązania wielokrotnie zdobywały najważniejsze tytuły i wyróżnienia. Oprogramowanie Insertu jest nie tylko najczęściej wybierane przez przedsiębiorców. Stało się również standardem nauczania w szkołach średnich o profilu ekonomicznym, wygrywając niedawno w przetargu MEN. Wśród produktów firmy znajdują się m.in. systemy finansowo-księgowe, kadrowo-płacowe oraz wspomagające sprzedaż i produkcję. Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej firmy pod adresem: https://www.insert.com.pl.

Kontakt dla mediów

press [at] insert.com.pl [user] Marek Szklarz
Specjalista ds. PR i marketingu
tel. 71-78-76-107
press [at] insert.com.pl

InsERT S.A.
ul. Jerzmanowska 2
54-519 Wrocław
tel. 71-78-76-196
faks 71-78-76-111

Rejestracja dla mediów

Wypełnij formularz »