InsERT S.A.

Konkurs Odkrywcy z kasą rozstrzygnięty!

Wrocław, 5 czerwca 2009 roku -- IV edycja Odkrywców z kasą, konkursu programistycznego dla studentów wrocławskich uczelni, zakończona. Zwycięskie zespoły młodych utalentowanych informatyków otrzymały nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 zł. Organizator wydarzenia - InsERT S.A., lider oprogramowania dla biznesu, rozważa możliwość nawiązania szerszej współpracy z wybranymi uczestnikami konkursu.

odkrywcy::z::kasą

Utalentowani żacy przez dwa semestry pracowali nad stworzeniem przydatnych rynkowi aplikacji, wybranych z puli tematów zasugerowanych przez InsERT. Z sześciu zespołów startujących w konkursie tylko cztery dotrwały do finału.

Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 13 tys. zł otrzymał zespół z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematem zwycięskiej pracy był współpracujący z Subiektem GT system obsługi wysyłek pocztowych i kurierskich. Drugie miejsce i 7 tys. zł jury przyznało grupie z Instytutu Informatyki Stosowanej Politechniki Wrocławskiej za opracowanie systemu sprzedaży szeroko rozumianych lokalizacji.

Skład zwycięskich zespołów:

  • I miejsce - : Piotr Osiadły, Dariusz Farkas, Michał Such, Grzegorz Chrubasik;
  • II miejsce - : Damian Fijałkowski, Daria Śpiwak, Wiktor Adamow, Adrian Antkowiak, Piotr Chynał, Grzegorz Drzymała.

"Odkrywcy z kasą to szansa nie tylko na nagrodę pieniężną, niezapomniane emocje i zdobycie dodatkowego atutu na rynku pracy, ale również na przekształcenie projektu studenckiego w dostępną na rynku aplikację. Zwycięskie prace z poprzednich edycji dały początek takim programom, jak mobilny Subiekt i oscGT. Po poprzedniej edycji zatrudniliśmy 3 finalistów" – mówi Marcin Hudyma, dyrektor ds. oprogramowania w InsERT S.A.

InsERT S.A. jest największym w kraju - pod względem liczby sprzedanych licencji - producentem oprogramowania dla firm. Strategia firmy polega na tworzeniu programów wysokiej jakości, które jednocześnie są przyjazne w użytkowaniu i na tyle uniwersalne, by mogły spełniać wymagania bardzo różnych odbiorców. Dotychczas InsERT sprzedał ponad 350 tys. licencji, a rozwiązania oferowane przez spółkę wielokrotnie zdobywały najważniejsze tytuły i wyróżnienia. Oferta firmy obejmuje kompleksowe rozwiązania wspomagające zarządzanie małymi i średnimi firmami, począwszy od obsługi działu handlowego i gospodarki magazynowej, po programy z zakresu księgowości i finansów oraz rozwiązania przeznaczone dla działów kadr i płac.

Kontakt dla mediów

press [at] insert.com.pl [user] Marek Szklarz
Specjalista ds. PR i marketingu
tel. 71-78-76-107
press [at] insert.com.pl

InsERT S.A.
ul. Jerzmanowska 2
54-519 Wrocław
tel. 71-78-76-196
faks 71-78-76-111

Rejestracja dla mediów

Wypełnij formularz »