InsERT S.A.

Navireo w branży tytoniowej

Wrocław, 20 października 2011 roku — Firma Noban, zajmująca się handlem hurtowym papierosami i artykułami tytoniowymi, wdrożyła Navireo – zintegrowany system IT do zarządzania przedsiębiorstwem.

Navireo - zintergrowany system zarządzania

Noban jest kolejnym przedsiębiorstwem, które zdecydowało się wdrożyć ten wyjątkowo łatwy w obsłudze system ERP. Navireo wybrało już kilkadziesiąt firm z powodzeniem działających w różnych branżach, m.in.: VCO (dystrybutor odzieżowej marki Volcano), Kier (producent i dystrybutor wyrobów mięsnych), EuRoPol GAZ (operator polskiego odcinka gazociągu Jamał-Europa), Astex (producent tynków), Wydawnictwa Akcydensowe (wydawca i dystrybutor druków akcydensowych), Badura (producent obuwia), Siódemka (dystrybutor chemii budowlanej), Cer Motor (sprzedawca hurtowy i detaliczny części do silników samochodowych, maszyn budowlanych oraz rolniczych).

Potrzeby

Przed wdrożeniem zintegrowanego systemu Navireo firma pracowała na trzech różnych programach obsługujących sprzedaż poszczególnych artykułów. Praca w oddziałach odbywała się na autonomicznie działających aplikacjach. Całość łączył system finansowo-księgowy, który za pomocą kilku zewnętrznych programów w sposób półautomatyczny ewidencjonował sprzedaż i rozrachunki z kontrahentami. Taki sposób organizacji przetwarzania danych był bardzo skomplikowany i wymagał zbyt dużo pracy związanej z synchronizacją danych z kilkunastu odrębnych aplikacji. Celem, jaki firma chciała osiągnąć przez wdrożenie nowego systemu, była przede wszystkim możliwość bieżącego analizowania procesów biznesowych zachodzących w firmie, a także uproszczenie sposobu przetwarzania danych, zunifikowanie stanowisk sprzedaży i zautomatyzowanie procesów księgowania dokumentów.

– Najistotniejszymi problemami naszego dotychczasowego systemu informatycznego były niska wydajność przetwarzania danych oraz brak kontroli nad spójnością nomenklatury towarów i kontrahentów – mówi Zbigniew Kowalczyk, lider projektu wdrożenia. – Brak wydajności był szczególnie dotkliwy podczas tworzenia zestawień i generowania comiesięcznych sprawozdań branżowych. Brak spójności nazw towarów i kontrahentów natomiast powodował utrudnienia w zarządzaniu wartością magazynu i windykowaniu należności.

Wdrożenie

Wdrożenie przeprowadził partner Insertu, firma CEnter z Nysy. System został wdrożony na ponad 30 stanowiskach stacjonarnych oraz na 11 stanowiskach mobilnych pracujących na palmtopach i mobilnym Navireo. Ze względu na zmianowy charakter pracy łączna liczba zapisanych w systemie użytkowników przekracza 60.

Korzyści

Dzięki wdrożeniu systemu ERP Navireo firma zyskała bieżącą kontrolę nad procesami biznesowymi. System umożliwił monitorowanie zapasów magazynowych, stanu rozrachunków oraz stanu finansów. Stworzone w tym celu zestawienia i analizy dają klarowny obraz firmy. Są one dostępne w czasie rzeczywistym w dowolnym momencie i nie wymagają żadnych specjalnych działań.

Zbigniew Kowalczyk, lider projektu wdrożenia: – Już pierwsze tygodnie pracy na Navireo uwidoczniły wiele korzyści wynikających z usunięcia niedogodności poprzedniego systemu. Możliwe stało się m.in. centralne planowanie zamówień, bieżąca kontrola wartości magazynów w poszczególnych oddziałach, księgowanie, a tym samym kreowanie obrazu przedsiębiorstwa na bieżąco, bez konieczności wykonywania wielu skomplikowanych operacji konsolidujących dane. Niemniej jednak to zamknięcie pierwszego miesiąca odsłoniło pełny potencjał Navireo. Pomimo braku doświadczenia personelu i różnic w sposobie obsługi pomiędzy dotychczasową, DOS-ową aplikacją a windowsowym Navireo, zamknięcie miesiąca przebiegło niemal zupełnie bezproblemowo, a czas potrzebny na wygenerowanie kompletu sprawozdań, z dotychczasowych kilku dni, zmniejszył się do kilkudziesięciu minut.

Noban

Firma Noban zajmuje się handlem hurtowym papierosami, artykułami tytoniowymi, drobnymi akcesoriami oraz farmaceutykami dostępnymi bez recepty. Prowadzi również dystrybucję doładowań do telefonów komórkowych zarówno w postaci kart zdrapek, jak i poprzez terminale płatnicze. W centrali oraz 13 oddziałach w południowo-zachodniej Polsce zatrudnionych jest 50 osób. Handel realizowany jest zatem w 14 punktach. Ponadto firma zatrudnia kilkunastu vansellerów, którzy codziennie odwiedzają swoich klientów, prowadząc sprzedaż bezpośrednią i zbierając zamówienia.

Więcej informacji o wdrożeniu Navireo w firmie Noban: https://www.navireo.pl/klienci/Noban.html.

InsERT S.A. jest największym w kraju – pod względem liczby sprzedanych licencji – producentem oprogramowania dla firm. Strategia firmy polega na tworzeniu programów wysokiej jakości, które jednocześnie są przyjazne w użytkowaniu i na tyle uniwersalne, by mogły spełniać wymagania bardzo różnych odbiorców. Dotychczas InsERT sprzedał ponad 440 tys. licencji, a rozwiązania oferowane przez spółkę wielokrotnie zdobywały najważniejsze tytuły i wyróżnienia. Oferta firmy obejmuje kompleksowe rozwiązania wspomagające zarządzanie małymi i średnimi firmami, począwszy od obsługi działu handlowego i gospodarki magazynowej, po programy z zakresu księgowości i finansów, rozwiązania przeznaczone dla działów kadr i płac oraz programy dla użytkowników indywidualnych.

Kontakt dla mediów:

Marek.Szklarz [at] insert.com.pl [user] Marek Szklarz
Specjalista ds. PR i marketingu
InsERT S.A.
ul. Jerzmanowska 2, 54-519 Wrocław
tel. 71-787-61-96, 71-787-61-11
e-mail: Marek.Szklarz [at] insert.com.pl

Kontakt dla mediów

press [at] insert.com.pl [user] Marek Szklarz
Specjalista ds. PR i marketingu
tel. 71-78-76-107
press [at] insert.com.pl

InsERT S.A.
ul. Jerzmanowska 2
54-519 Wrocław
tel. 71-78-76-196
faks 71-78-76-111

Rejestracja dla mediów

Wypełnij formularz »