InsERT S.A.

InsERT zachęca do szybkiej przesiadki z DOS-a na systemy GT

Koniec wsparcia dla DOS

Wrocław, 3 listopada 2011 rokuInsERT S.A. – największy pod względem liczby sprzedanych licencji polski producent oprogramowania dla małych i średnich firm, umożliwił swoim klientom korzystającym z programów w wersji dla systemu DOS zamianę na nowoczesne programy z serii InsERT GT na preferencyjnych warunkach. Od 1 stycznia 2012 roku programy DOS-owe nie będą już aktualizowane i dostosowywane do obowiązujących przepisów prawnych.

InsERT zachęca firmy, które nadal korzystają z programów producenta w wersjach przeznaczonych dla systemu operacyjnego DOS, aby jeszcze w tym roku, na preferencyjnych warunkach, wymieniły je na odpowiednie produkty z linii InsERT GT. Producent od początku 2010 r. nie sprzedaje już produktów dla DOS, a wraz z końcem tego roku zakończy ich aktualizowanie.

Dzięki wymianie na systemy oparte na bardziej zaawansowanych technologiach użytkownicy zyskają ulepszone dotychczasowe funkcje oraz wiele nowych, niedostępnych z powodu ograniczeń w systemach z linii DOS. Dzięki ukazującym się kilka razy w roku aktualizacjom programy z linii InsERT GT są na bieżąco dostosowywane do zmieniających się przepisów prawnych. InsERT GT oferuje również bardziej intuicyjne menu, prosty kreator wdrożenia i przeniesienia danych ze starszych wersji programów InsERT, stabilniejszą pracę (dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, m.in. Microsoft SQL Server 2008 R2), a także dodatkowe możliwości dostosowywania programu do własnych potrzeb.

– Niedawno wymieniliśmy wysłużonego Gratyfikanta 3 na Gratyfikanta GT – mówi Michał Grzegorczyk, właściciel Apteki Na Karolówce w Zamościu. – Cały proces przeniesienia danych, od ewidencji pracowników po umowy, przebiegł szybko i sprawnie. Od razu odczuliśmy też różnicę w codziennym użytkowaniu. Program z linii InsERT GT jest sprawniejszy i przyjazny w obsłudze, wydruki i umowy czytelniejsze i dużo bardziej elastyczne. W tym roku planujemy również przejście z DOS-owego Rachmistrza na odpowiedni produkt GT.

W ramach wymiany oprogramowania dla DOS na systemy z linii InsERT GT producent przygotował specjalną ofertę cenową – ponad 60% tańszą niż standardowa. Dodatkowo klienci otrzymają: telefoniczną pomoc techniczną oraz aktualizacje systemu przez trzy miesiące za darmo.

– Wbrew obawom przejście było mało kłopotliwe, a teraz możemy stwierdzić, że była to dobra decyzja – uważa Magdalena Gancarz, główna księgowa w piekarni Sarzyński Jan w–Żdanówku. Firma przeszła z produktów DOS-owych na Subiekta GTRewizora GT.

– Wygoda użytkowania, przejrzystość, integracja baz, zwłaszcza kontrahentów, bardzo ułatwiły nam pracę. Korzystna cena przy przejściu na nowe wersje również była olbrzymim atutem podczas podejmowania decyzji – dodaje Magdalena Gancarz.

Kilkanaście lat temu rynek rozwiązań wspomagających zarządzanie oferował głównie programy pisane pod system operacyjny DOS. Wówczas uważano je za najbardziej funkcjonalne i efektywne, a także optymalne kosztowo. Przez wiele lat użytkownicy przyzwyczaili się do systemu, który swoje lata świetności ma już dawno za sobą. Obecnie system DOS jest coraz rzadziej używany a programy na nim oparte są często niedostosowane do współczesnych wymagań, zarówno funkcjonalnych, jak i sprzętowych. Niejednokrotnie nowoczesne komputery blokują uruchomienie programu DOS-owego i trzeba wielu zabiegów, aby to stało się możliwe. Programy dla DOS uniemożliwiają wykorzystanie pełnej mocy obliczeniowej komputera, a ich użytkownicy muszą brać pod uwagę brak aktualizacji zgodnych ze zmieniającymi się przepisami.

Wymieniany program DOS-owy Program InsERT GT
Subiekt, Subiekt 2, Subiekt 3, Subiekt 4/MEGA, Subiekt 5/EURO, mikroSubiekt dla DOS Subiekt GT
Rachmistrz, Rachmistrz 2, Rachmistrz 3, Rachmistrz 4/EURO Rachmistrz GT
Rewizor, Rewizor 2, Rewizor 3/EURO Rewizor GT
Gratyfikant, Gratyfikant 2, Gratyfikant 3 Gratyfikant GT

InsERT S.A. jest największym w kraju – pod względem liczby sprzedanych licencji – producentem oprogramowania dla firm. Strategia firmy polega na tworzeniu programów wysokiej jakości, które jednocześnie są przyjazne w użytkowaniu i na tyle uniwersalne, by mogły spełniać wymagania bardzo różnych odbiorców. Dotychczas InsERT sprzedał ponad 440 tys. licencji, a rozwiązania oferowane przez spółkę wielokrotnie zdobywały najważniejsze tytuły i wyróżnienia. Oferta firmy obejmuje kompleksowe rozwiązania wspomagające zarządzanie małymi i średnimi firmami, począwszy od obsługi działu handlowego i gospodarki magazynowej, po programy z zakresu księgowości i finansów, rozwiązania przeznaczone dla działów kadr i płac oraz programy dla użytkowników indywidualnych.

Kontakt dla mediów:

Marek.Szklarz [at] insert.com.pl [user] Marek Szklarz
Specjalista ds. PR i marketingu
InsERT S.A.
ul. Jerzmanowska 2, 54-519 Wrocław
tel. 71-787-61-96, 71-787-61-11
e-mail: Marek.Szklarz [at] insert.com.pl

Kontakt dla mediów

press [at] insert.com.pl [user] Marek Szklarz
Specjalista ds. PR i marketingu
tel. 71-78-76-107
press [at] insert.com.pl

InsERT S.A.
ul. Jerzmanowska 2
54-519 Wrocław
tel. 71-78-76-196
faks 71-78-76-111

Rejestracja dla mediów

Wypełnij formularz »