InsERT S.A.

InsERT wspiera szkolenia z księgowości dla organizacji pozarządowych

Praktyczna wiedza z zakresu księgowości w organizacjach pozarządowych i umiejętność samodzielnego prowadzenia księgowości z wykorzystaniem systemu Rewizor GT – to kompetencje, które nabyli uczestnicy trzech edycji Akademii Księgowych NGO, organizowanych przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella”, przy wsparciu firmy InsERT, producenta oprogramowania.

Jak samodzielnie poprowadzić księgowość w swojej organizacji pozarządowej? Jak stworzyć lub udoskonalić jej politykę rachunkowości? Z jakich programów i narzędzi korzystać? Odpowiedzi na te i inne pytania znają już uczestnicy bezpłatnych szkoleń dla przedstawicieli organizacji pozarządowych (członków, pracowników, wolontariuszy). W ramach zakończonej w lutym br. trzeciej edycji Akademii Księgowych NGO każdy uczestnik mógł wziąć udział w 9 szkoleniach (w sumie 90 godzin dydaktycznych) oraz skorzystać m.in. z doradztwa indywidualnego w zakresie księgowości. Organizacjom uczestników zostały przekazane bezpłatnie licencje programu finansowo-księgowego Rewizor GT.

Fundacja, którą reprezentuję, działa już 4 lata. W czasie, kiedy się rozwijała, księgowałam ręcznie. Niestety, wraz z rozkwitem organizacji przybyło mi obowiązków i praca odręczna nie jest już możliwa, dlatego postanowiłam wziąć udział w szkoleniu i skorzystać z profesjonalnego oprogramowania – mówi Irena Szpruta z Fundacji „Lepsze dni”. – Program Rewizor GT posiada wiele przydatnych funkcji, w tym dekrety automatyczne, które w dłuższej mierze oszczędzają czas księgowego – dodaje.

Po zakończeniu szkoleń uczestnicy wszystkich edycji ocenili zdecydowanie wyżej niż przed udziałem w Akademii swoją wiedzę ze wszystkich zakresów, których dotyczyły szkolenia.

Najbardziej przydatne w szkoleniu okazały się dla mnie informacje, gdzie szukać wiedzy na temat zagadnień związanych z rachunkowością. Nie wiedziałem, że jest tyle miejsc w Internecie, z których można korzystać na co dzień w swojej działalności – mówi Krzysztof Jagiełka ze Stowarzyszenia KRZYŚ z Kątów Wrocławskich.

Największy wzrost nastąpił w ocenie umiejętności księgowania w programie Rewizor GT (średnia ocena wzrosła o ponad 50%), a także w ocenie wiedzy na temat sporządzania sprawozdań finansowych przez organizacje pozarządowe oraz zeznań rocznych z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych CIT-8.

Program firmy InsERT jest intuicyjny. Jeszcze przed udziałem w Akademii Księgowych NGO zapoznałem się z jego wersją demonstracyjną. Pracowałem również na innych bardziej skomplikowanych programach. Rewizor wydał mi się interesujący i prosty w obsłudze – ocenia Ryszard Kuzia ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły przy Szkole Podstawowej nr 19 we Wrocławiu.

Uczestnicy ocenili lepiej nie tylko swoją wiedzę, ale i motywację do prowadzenia księgowości. Wzrosła również ocena predyspozycji do prowadzenia księgowości w organizacji pozarządowej.

Akademie Księgowych NGO były realizowane w ramach projektu organizacji SEKTOR 3 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 InsERT S.A. jest największym w kraju – pod względem liczby sprzedanych licencji – producentem oprogramowania dla firm. Strategia firmy polega na tworzeniu programów wysokiej jakości, które jednocześnie są przyjazne w użytkowaniu i na tyle uniwersalne, by mogły spełniać wymagania bardzo różnych odbiorców. Dotychczas InsERT sprzedał blisko pół miliona licencji, a rozwiązania oferowane przez spółkę wielokrotnie zdobywały najważniejsze tytuły i wyróżnienia. Oferta firmy obejmuje kompleksowe rozwiązania wspomagające zarządzanie małymi i średnimi firmami, począwszy od obsługi działu handlowego i gospodarki magazynowej, po programy z zakresu księgowości i finansów, rozwiązania przeznaczone dla działów kadr i płac oraz programy dla użytkowników indywidualnych. Najbardziej popularne systemy Insertu to: Subiekt GT, Rachmistrz GT, Rewizor GT, Gratyfikant GT, Gestor GT oraz ERP Navireo.

Kontakt dla mediów:

Marek Szklarz

specjalista ds. PR i marketingu

InsERT S.A.

 marek.szklarz@insert.com.pl

tel.: +48517974210

Kontakt dla mediów

press [at] insert.com.pl [user] Marek Szklarz
Specjalista ds. PR i marketingu
tel. 71-78-76-107
press [at] insert.com.pl

InsERT S.A.
ul. Jerzmanowska 2
54-519 Wrocław
tel. 71-78-76-196
faks 71-78-76-111

Rejestracja dla mediów

Wypełnij formularz »