InsERT S.A.

Navireo wspiera teatr

Teatr Polski w Bielsku-Białej – instytucja kultury o ponad 120-letniej historii – usprawnia działalność biznesową dzięki systemowi ERP Navireo firmy InsERT. System organizuje księgowość i finanse oraz gospodarkę magazynową.

W XXI wieku systemy IT stały się standardem w zarządzaniu firmą i wspierają działalność przedsiębiorstw praktycznie z każdej branży. Nie inaczej jest w przypadku instytucji kultury. Choć większości teatr kojarzy się ze sztuką, artystami, refleksją i wzniosłymi doznaniami czy rozrywką, to jednak na co dzień funkcjonuje jak każde inne przedsiębiorstwo, prowadząc m.in. sprzedaż, gospodarkę magazynową, księgowość i rozliczenia finansowe. Te „przyziemne”, ale bardzo istotne dla funkcjonowania procesy powinien organizować odpowiedni system informatyczny.

Teatr Polski w Bielsku-Białej wybrał Navireo firmy InsERT, ponieważ potrzebował zintegrowanego i nowoczesnego rozwiązania spełniającego wymagania prężnej instytucji kultury XXI wieku. Mimo że wykorzystywany dotychczas program spełniał wymagania funkcjonalne i przez lata eksploatacji był dostosowywany do specyfiki działalności placówki, to przestarzała technologia, coraz gorzej współpracująca z nowoczesną infrastrukturą informatyczną, wymusiła podjęcie decyzji o jego wymianie.

Wybór Navireo był optymalnym rozwiązaniem. Dzięki systemowi możemy szybciej i wydajniej obsługiwać bieżące zadania zarówno w dziale księgowym, jak i w magazynie. Moduł obsługi zdalnej umożliwia efektywniejsze wykorzystanie czasu pracy w obsłudze finansowej teatru, a elastyczność systemu pozwala na tworzenie zestawień i wydruków odpowiednich dla bieżących potrzeb – mówi Sabina Muras, zastępca dyrektora ds. administracyjnych i ekonomicznych w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

Teatr może m.in. generować dowolne sprawozdania finansowe dostosowane do wymogów specyficznych dla jednostek budżetowych. System umożliwia także tworzenie własnych rejestrów dokumentów.

Jednym z celów zastosowania nowej aplikacji była wydajna i stabilna praca na nowych wersjach  systemów operacyjnych. O wyborze Navireo zdecydowała jego duża konfigurowalność, obsługa dokumentów definiowalnych i własnych sprawozdań finansowych, a także dostępność gotowych rozwiązań rozszerzających podstawową funkcjonalność systemu. Zastosowanie Navireo zapewniło także możliwość wznowienia pracy w bardzo krótkim czasie po wymianie systemu, m.in. dzięki błyskawicznemu przeniesieniu danych z poprzednio używanego programu.

System zainstalowano w dziale księgowości oraz dziale zakupów i gospodarki materiałowej. Wdrożenie przeprowadziła firma BIELbit, przy udziale pracowników teatru. Navireo pracuje w środowisku MS Windows 8.1 Pro + MS SQL 2012.

Teatr Polski w Bielsku-Białej to instytucja kulturalna o bogatej tradycji sięgającej początku XIX wieku. Polską działalność kulturalną w teatrze zapoczątkowało w 1921 roku Towarzystwo Teatru Polskiego, współdzieląc scenę z niemieckim zespołem teatralnym. Przerwaną na czas II wojny światowej, reaktywowano w powojennej rzeczywistości już w czerwcu 1945 roku. Od tego czasu nieprzerwanie teatr dostarcza mieszkańcom Bielska i okolic wielu wrażeń artystycznych, wystawiając dramaty, komedie, przedstawienia muzyczne i rozrywkowe.

Navireo to system klasy ERP adresowany do firm średniej wielkości, stawiających wysokie wymagania aplikacjom do zarządzania przedsiębiorstwem. System można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa, jego działów, a nawet konkretnych użytkowników. Pomimo bogatej funkcjonalności pozostaje przyjazny i intuicyjny w obsłudze. Rozbudowa Navireo jest bardzo prosta. Dzięki dostarczonej wraz z systemem bibliotece programistycznej możliwe jest stworzenie rozwiązań spełniających nawet bardzo nietypowe wymagania klienta. Modułowa budowa sprawia, że nie ma konieczności wdrażania całego systemu. www.navireo.pl


 InsERT S.A. jest największym w kraju – pod względem liczby sprzedanych licencji – producentem oprogramowania dla firm. Strategia firmy polega na tworzeniu programów wysokiej jakości, które jednocześnie są przyjazne w użytkowaniu i na tyle uniwersalne, by mogły spełniać wymagania bardzo różnych odbiorców. Dotychczas InsERT sprzedał ponad pół miliona licencji, a rozwiązania oferowane przez spółkę wielokrotnie zdobywały najważniejsze tytuły i wyróżnienia. Oferta firmy obejmuje kompleksowe rozwiązania wspomagające zarządzanie małymi i średnimi firmami, począwszy od obsługi działu handlowego i gospodarki magazynowej, po programy z zakresu księgowości i finansów, rozwiązania przeznaczone dla działów kadr i płac oraz programy dla użytkowników indywidualnych. Najbardziej popularne systemy Insertu to: Subiekt nexo, Rachmistrz nexo, Rewizor nexo, Gratyfikant GT, Gestor GT oraz ERP Navireo.

 

Kontakt dla mediów:

Marek Szklarz

specjalista ds. PR i marketingu

InsERT S.A.

marek.szklarz@insert.com.pl

tel.: +48517974210

Kontakt dla mediów

press [at] insert.com.pl [user] Marek Szklarz
Specjalista ds. PR i marketingu
tel. 71-78-76-107
press [at] insert.com.pl

InsERT S.A.
ul. Jerzmanowska 2
54-519 Wrocław
tel. 71-78-76-196
faks 71-78-76-111

Rejestracja dla mediów

Wypełnij formularz »