InsERT S.A.

Pieczywo w Biedronkach dzięki ERP

Vital – producent i dystrybutor pieczywa oraz wyrobów cukierniczych – optymalizuje swoją działalność i zdobywa nowe rynki zbytu, korzystając z ERP Navireo firmy InsERT. Wdrożenie systemu zautomatyzowało m.in. wprowadzanie zamówień od odbiorców, w tym ze 150 sklepów sieci Biedronka.

Dzięki wykorzystaniu Navireo, przy współpracy z internetową platformą Agility B2B, firma usprawniła wszystkie procesy zachodzące w przedsiębiorstwie. Wdrożenie umożliwiło jej dalszy szybki rozwój i zwiększenie obszaru zbytu dla produkowanych wyrobów. Zautomatyzowano przetwarzanie zamówień, które dotychczas były wprowadzane ręcznie. Wcześniej czynności te musiało wykonywać dwóch pracowników przez około 6 godzin, obecnie jeden przez niespełna 5 minut. Automatycznie wprowadzane są także wszystkie zamówienia z sieci Biedronka. Dziennie generowanych jest ponad 1000 dokumentów z około 150 zamówień na cały asortyment piekarni, co daje w miesiącu 300 tys. pozycji w dokumentach zakupowych.

Navireo sprawdza się w firmie piekarniczej i spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Co najważniejsze, wdrożony system jest na tyle elastyczny i otwarty, że umożliwia wprowadzenie nowych dedykowanych rozwiązań nawet w trakcie jego użytkowania – mówi Sławomir Gondek, partner w Vital Spółka Jawna.

Potrzeby firmy Vital

Rynek piekarniczy charakteryzuje się dużą konkurencyjnością, zarówno w samym Kujawsko-Pomorskiem, jak i w całej Polsce. Aby piekarnia mogła na nim z powodzeniem działać i rozwijać się, potrzebuje odpowiednich narzędzi, które zoptymalizują jej codzienną pracę. Niezbędny jest dopasowany  system, który m.in. szybko dostarcza informacji i pozwala analizować zgromadzone dane. Wcześniejsze oprogramowanie wykorzystywane przez Vital nie zaspokajało potrzeb szybko rozwijającego się przedsiębiorstwa. Było nieefektywne i nie zapewniało kompleksowej obsługi zachodzących w firmie procesów, w tym rozwiniętego i złożonego procesu produkcji. Piekarnia potrzebowała analitycznego narzędzia wskazującego, jakie jest zapotrzebowanie na wybrane produkty, a także zsynchronizowania z odbiorcami, w tym z trzema dużymi centrami dystrybucji w kraju. Nowa aplikacja musiała dawać możliwość integracji z zewnętrznym systemem SAP, z wykorzystaniem wymiany danych ECOD.

Wybór systemu

Firma Vital zdecydowała się na Navireo, ponieważ jest on w pełni dostosowany do wymagań firmy piekarniczej i cukierniczej, posiada bogatą zintegrowaną funkcjonalność i wykorzystuje bazę danych SQL. System gwarantował także integrację w jedną wspólną platformę wymiany danych, z zagwarantowanym odpowiednim poziomem bezpieczeństwa z platformą Agility B2B. Kluczowa była również możliwość łatwego importu danych z aplikacji biurowych i dotychczas wykorzystywanego programu oraz konkurencyjna cena i opieka posprzedażna.

Wdrożenie

Wdrożenie Navireo wraz z platformą Agility B2B zrealizowała firma Akces. W pierwszej kolejności, podczas analizy przedwdrożeniowej, zidentyfikowano schemat pracy poszczególnych użytkowników i zaprojektowano prototyp systemu. Następnie, zgodnie z wytycznymi klienta, przeprowadzono instalację i konfigurację na pięciu stanowiskach pracy w centrali i dwóch stanowiskach w oddziale. Szczegółowa parametryzacja wdrażanego systemu została zrealizowana na podstawie informacji dostarczanych na bieżąco przez pracowników firmy Vital.

Plany na przyszłość

W najbliższej przyszłości Vital planuje wdrożenie kolejnych modułów, w tym rozliczanie produkcji, pełnej księgowości oraz kadry i płace. Piekarnia chciałaby umożliwić swoim klientom składanie zamówień przez specjalny portal i poprawić komfort współpracy z kontrahentami.

Firma Vital rozpoczęła swoją działalność w 2003 roku. Zajmuje się produkcją pieczywa i wyrobów cukierniczych, które trafiają do klientów z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Piekarnia dostarcza swoje wyroby także do ponad 150 sklepów spożywczych sieci Biedronka. Obecnie zatrudnia około 200 osób.

Navireo to system klasy ERP adresowany do firm średniej wielkości, stawiających wysokie wymagania aplikacjom do zarządzania przedsiębiorstwem. System można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa, jego działów, a nawet konkretnych użytkowników. Pomimo bogatej funkcjonalności pozostaje przyjazny i intuicyjny w obsłudze. Rozbudowa Navireo jest bardzo prosta. Dzięki dostarczonej wraz z systemem bibliotece programistycznej możliwe jest stworzenie rozwiązań spełniających nawet bardzo nietypowe wymagania klienta. Modułowa budowa sprawia, że nie ma konieczności wdrażania całego systemu. www.navireo.pl 

InsERT S.A. jest największym w kraju – pod względem liczby sprzedanych licencji – producentem oprogramowania dla firm. Strategia firmy polega na tworzeniu programów wysokiej jakości, które jednocześnie są przyjazne w użytkowaniu i na tyle uniwersalne, by mogły spełniać wymagania bardzo różnych odbiorców. Dotychczas InsERT sprzedał ponad pół miliona licencji, a rozwiązania oferowane przez spółkę wielokrotnie zdobywały najważniejsze tytuły i wyróżnienia. Oferta firmy obejmuje kompleksowe rozwiązania wspomagające zarządzanie małymi i średnimi firmami, począwszy od obsługi działu handlowego i gospodarki magazynowej, po programy z zakresu księgowości i finansów, rozwiązania przeznaczone dla działów kadr i płac oraz programy dla użytkowników indywidualnych. Najbardziej popularne systemy Insertu to: Subiekt GT, Rachmistrz GT, Rewizor GT, Gratyfikant GT, Gestor GT oraz ERP Navireo.

 

Kontakt dla mediów

Marek Szklarz

Specjalista ds. PR i marketingu, InsERT S.A.

tel.: 71 7876107; e-mail: marek.szklarz@insert.com.pl

Kontakt dla mediów

press [at] insert.com.pl [user] Marek Szklarz
Specjalista ds. PR i marketingu
tel. 71-78-76-107
press [at] insert.com.pl

InsERT S.A.
ul. Jerzmanowska 2
54-519 Wrocław
tel. 71-78-76-196
faks 71-78-76-111

Rejestracja dla mediów

Wypełnij formularz »