InsERT S.A.

InsERT nexo – funkcjonalny system finasowo-księgowy to komfort i konieczność

Od 11 marca br. księgowi i prowadzący finanse w małych i średnich firmach mogą korzystać z nowego efektywnego narzędzia, jakim są systemy linii InsERT nexo. Nowa generacja programów przyciąga uwagę swoją wszechstronnością. W skład linii wchodzą: Rewizor nexo do obsługi pełnej księgowości, Rachmistrz nexo do prowadzenia księgowości uproszczonej, a także zintegrowany z nimi system sprzedaży Subiekt nexo.

Współcześni księgowi nie wyobrażają sobie pracy bez systemu komputerowego. Najważniejsze dla nich jest, by wykorzystywane narzędzie było w pełni pomocne, łatwe w obsłudze i wszechstronne. InsERT – największy, a zarazem jeden z najstarszych i najbardziej doświadczonych producentów oprogramowania dla MSP w Polsce – stworzył nową linię produktów, które w szczególny sposób dbają o wygodę użytkowania i efektywność pracy. Bogata funkcjonalność i zgodność z aktualnymi przepisami prawnymi sprawiają, że prowadzenie księgowości i finansów firmy przebiega szybciej i sprawniej.

InsERT nexo to kompletny pakiet do zarządzania. W jego skład wchodzą zintegrowane ze sobą programy: Rewizor nexo – do obsługi pełnej księgowości, Rachmistrz nexo – do prowadzenia księgi przychodów i rozchodów oraz ewidencji podatku zryczałtowanego, a także Subiekt nexo – do obsługi sprzedaży i magazynów. Dzięki ścisłej integracji możliwa jest na przykład wymiana dokumentów przez Internet pomiędzy Subiektem a Rachmistrzem i Rewizorem, co przydaje się szczególnie w przypadku współpracy firmy handlowej z biurem rachunkowym lub z księgowym pracującym zdalnie.

 Księgowość uproszczona

W firmach prowadzących księgę przychodów i rozchodów lub rozliczających się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych prawdziwym wsparciem będzie Rachmistrz nexo. System pozwala na ujmowanie jednym zapisem wielu aspektów VAT, a także ewidencję podatku naliczonego oraz należnego, sprawne ewidencjonowanie remanentów, korekt kosztów uzyskania przychodów oraz korekt VAT. Specjalny serwis dekretacji dokumentów umożliwia dokonywanie opisów obrazów księgowych dokumentów wprowadzonych do systemu i ich automatyczną dekretację według zdefiniowanych schematów. Pracę z dekretowanymi dokumentami księgowy może dzielić na etapy, stosując statusy księgowe. Rachmistrz nexo umożliwia pełną obsługę finansów i rozrachunków oraz wiele innych standardowych i ponadstandardowych rozwiązań. Program ułatwia samodzielne dokumentowanie działalności przed­siębiorstwa, a także wspomaga pracę biur rachunkowych.

 Pełna księgowość

Projektanci nowej linii stworzyli także program Rewizor nexo będący rozbudowanym narzędziem dla firm samodzielnie prowadzących pełną księgowość oraz dla biur rachunkowych. System umożliwia nie tylko zaawansowaną obsługę planu kont czy automatyczną dekretację dokumentów, ale również elastyczną ewidencję finansów i rozrachunków.

Księgowy ma możliwość dzielenia pracy na etapy – może  korzystać z odpowiednich statusów dokumentów księgowych: „w przygotowaniu”, „zatwierdzony” i „zaksięgowany”, a w ramach okresu obrachunkowego stosować wstępne i ostateczne otwarcie oraz wstępne i ostateczne zamknięcie.

Ma do dyspozycji elastyczny plan kont z obsługą kont kartotekowych i rozrachunkowych, a także intuicyjnie zorganizowane wprowadzanie dekretów oraz poleceń księgowania. Rewizor nexo obsługuje dekrety walutowe oraz umożliwia automatyczne generowanie wpisów do ewidencji VAT na podstawie zapisów na kontach. Rozbudowana obsługa rozrachunków pozwala m.in na zmiany trybu pracy z rozrachunkami: wspólny dla handlu i księgowości lub rozdzielny. Użytkownik ma również możliwość płynnego przechodzenia pomiędzy pełną i uproszczoną księgowością z zachowaniem wszystkich historycznych danych. 

 Obsługa VAT

Wiele rozwiązań w systemach z linii InsERT nexo poświęconych jest ewidencji podatku VAT i złożonych operacji gospodarczych, takich jak zakupy zaopatrzeniowe i kosztowe czy różne rodzaje odliczeń. System obsługuje transakcje VAT krajowe, wewnątrzwspólnotowe, a także pozaunijne. Księgowy sprawnie rozliczy także VAT marżę, korektę VAT nieterminowych płatności, w tym ulgę „na złe długi”, oraz VAT naliczany po zapłacie, z wykorzystaniem rozliczeń rozrachunków. Zarówno Rachmistrz, jak i Rewizor nexo automatycznie wyliczy i dokona korekt deklaracji VAT-7/7K/7D i VAT-UE w trybie miesięcznym lub kwartalnym.

Zarządzanie finansami w InsERT nexo obejmuje ewidencję operacji kasowych, bankowości elektronicznej oraz rozrachunków. Programy wchodzące w skład pakietu umożliwiają obsługę dowolnych form płatności: od przedpłat i płatności kartą, poprzez cesje i zaliczki pracownicze, aż po płatności odroczone i sprzedaż ratalną.

Pakiet InsERT nexo dostępny jest również w wersji PRO, rozszerzonej o dodatkowe funkcjonalności. Systemy z linii InsERT nexo PRO charakteryzują się większą otwartością i elastycznością w porównaniu do wersji podstawowej. Umożli­wiają zastosowanie specyficznych rozwiązań i dopasowanie ich do ponadstandardowych, indywidualnych wymagań użytkownika.

Systemy linii InsERT nexo współpracują z programem kadrowo-płacowym Gratyfikant GT oraz z programem wspomagającym sprzedaż w serwisach aukcyjnych Sello oraz umożliwiają przeniesienie danych z systemów Subiekt GT, Rachmistrz GT, Rewizor GT, mikroGratyfikant GT, mikroSubiekt dla Windows. W ramach pakietu nexo dostępna jest usługa e-Archwizacji.

Użytkownicy InsERT nexo otrzymują możliwość aktualizowania systemów oraz archiwizowania swoich danych dzięki usługom e-Abonament i e-Archiwizacja, które pracują w chmurze na platformie Windows Azure. Zyskują także zdalny dostęp do analiz sprzedażowych i finansowych dzięki mobilnej aplikacji InsERT nexo LINK działającej na urządzeniach z systemem Windows Phone.

Więcej informacji i materiałów dla mediów na https://media.insert.com.pl/

InsERT S.A. jest największym w kraju – pod względem liczby sprzedanych licencji – producentem oprogramowania dla biznesu. Strategia spółki polega na tworzeniu programów wysokiej jakości, które jednocześnie są przyjazne w użytkowaniu i na tyle uniwersalne, by mogły spełniać wymagania bardzo zróżnicowanych odbiorców. Dotychczas InsERT sprzedał ponad pół miliona licencji, a rozwiązania, które oferuje, były wielokrotnie nagradzane w prestiżowych plebiscytach i rankingach. Oferta produktów obejmuje kompleksowe rozwiązania wspomagające zarządzanie małymi i średnimi firmami, począwszy od obsługi działu handlowego i gospodarki magazynowej, po programy z zakresu księgowości i finansów oraz systemy przeznaczone dla działów kadr i płac.

Historia firmy zaczęła się od Subiekta – jednego z pierwszych w Polsce komputerowych systemów obsługi sprzedaży, wykorzystywanego w większości firm rozpoczynających działalność w rodzącej się wolnorynkowej gospodarce. Twórcą Subiekta, do dziś najbardziej popularnego programu w swojej kategorii, był założyciel Insertu, Jarosław Szawlis.

Obecnie Subiekt jest częścią linii InsERT nexo – zintegrowanego pakietu programów do zarządzania, w którego skład wchodzą również: system finansowo-księgowy Rewizor nexo oraz system uproszczonej księgowości Rachmistrz nexo. Do najpopularniejszych produktów Insertu należą również systemy z linii InsERT GT – Subiekt GT, Rachmistrz GT, Rewizor GT, Gratyfikant GT (system kadrowo-płacowy) oraz Gestor GT (system zarządzania relacjami z klientami). Ponadto InsERT ma w ofercie m.in.: program do sprzedaży mobilnej – mobilny Subiekt, system wspomagający sprzedaż w serwisach aukcyjnych - Sello, system wspomagania decyzji Analityk, a dla firm średniej wielkości – system ERP Navireo.

Kontakt dla mediów

Marek Szklarz

Specjalista ds. PR i marketingu

tel. kom.: 517 974 210

tel.: 71 7876107

e-mail: marek.szklarz@insert.com.pl

Kontakt dla mediów

press [at] insert.com.pl [user] Marek Szklarz
Specjalista ds. PR i marketingu
tel. 71-78-76-107
press [at] insert.com.pl

InsERT S.A.
ul. Jerzmanowska 2
54-519 Wrocław
tel. 71-78-76-196
faks 71-78-76-111

Rejestracja dla mediów

Wypełnij formularz »