InsERT S.A.

Producent i światowy dystrybutor suszy ziemniaczanych rozwija działalność dzięki systemowi Navireo

SOLAN – producent wyrobów na bazie suszu ziemniaczanego, dystrybuowanych na całym świecie – wdrożył system ERP Navireo firmy InsERT. Oprogramowanie zorganizowało kluczowe dla firmy z rynku FMCG obszary działalności, takie jak produkcja, sprzedaż i gospodarka magazynowa, zakupy, a także księgowość i finanse.

SOLAN z siedzibą w Głownie w województwie łódzkim od ponad 80 lat produkuje susze ziemniaczane. Bogate doświadczenie w przemyśle przetwórstwa ziemniaczanego zaowocowało ogromną liczbą zadowolonych odbiorców w kraju, jak i za granicą. Wdrażając system Navireo, SOLAN unowocześnił i usprawnił zarządzanie całym przedsiębiorstwem. Dzięki zintegrowaniu i zwiększeniu efektywności poszczególnych działów firma może się rozwijać, produkować dostosowane do potrzeb odbiorców wyroby i dystrybuować je w dowolne miejsce na świecie. Nowe oprogramowanie umożliwia m.in. generowanie własnych zestawień finansowych, uwzględniających specyfikę działalności produkcyjnej. Dzięki zautomatyzowaniu procesu księgowania dokumentów na rozbudowanym planie kont księgowych SOLAN może w łatwy sposób kontrolować i analizować koszty produkcji poszczególnych grup produktów oraz ich sprzedaż. 

Wybór Navireo był dla nas zdecydowanie rozwiązaniem najbardziej optymalnym, a wdrożenie nowego oprogramowania umożliwiło nam dalszy rozwój. Dzięki systemowi możemy m.in. szybciej i wydajniej obsługiwać bieżące zadania w dziale finansowo-księgowym, jak i w dziale handlowym, a elastyczność Navireo pozwala na tworzenie takich zestawień i wydruków, których potrzebujemy dokładnie w danym momencie – mówi Paweł Białek, administrator systemu informatycznego w firmie SOLAN.

Wybór i wdrożenie systemu

O wyborze Navireo zdecydowała jego otwartość i konfigurowalność, możliwość obsługi dokumentów definiowalnych oraz tworzenia własnych sprawozdań finansowych. Oprócz wspomagania kluczowych dla firmy SOLAN obszarów działalności, takich jak handel, zakupy, gospodarka magazynowa i księgowość, program pozwala także na rozszerzenie podstawowej funkcjonalności. Wsparcie techniczne, opieka posprzedażna i atrakcyjna cena były dodatkowymi atutami przemawiającymi za Navireo. 

Instalację podstawowej wersji systemu oraz import danych (kontrahenci, towary) przeprowadzono w ciągu pierwszych dwóch dni wdrożenia. W następnej fazie zostały zaimportowane rozrachunki. Równolegle tworzono dodatkowe indywidualne rozwiązania i zestawienia dostosowane do potrzeb przedsiębiorstwa oraz szkolono pracowników. Zainstalowano następujące moduły: sprzedaż, sprzedaż detaliczna, magazyny, zamówienia, zakupy, kasa i bank, rozrachunki, księgi handlowe, środki trwałe, deklaracje i sprawozdania. Wdrożenie przeprowadziła firma ESTPOL z Łodzi przy udziale kierownika działu IT firmy SOLAN.

SOLAN jest producentem wyrobów na bazie suszy ziemniaczanych. Siedziba firmy znajduje się w Głownie. Korzystając z wieloletniego doświadczenia w przemyśle przetwórstwa ziemniaczanego, firma oferuje produkty starannie dopasowane do wymagań odbiorców zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wysoką jakość towarów i profesjonalną obsługę klientów gwarantują certyfikaty: zarządzania jakością ISO 22000, koszerności i HALAL oraz wdrożone polityki: etycznego handlu i środowiskowa. Produkowane przez SOLAN płatki ziemniaczane, granulat ziemniaczany czy błyskawiczne purée charakteryzują się naturalnym, intensywnym smakiem.

Produkty pochodzące z wyselekcjonowanych, niemodyfikowanych genetycznie odmian ziemniaków, uprawianych w zdrowych warunkach polskiej wsi znajdują odbiorców na całym globie. Dzięki temu firma intensywnie się rozwija i z roku na rok zwiększa produkcję oraz przychody. Dogodne położenie w centrum Polski i Europy stwarza możliwość sprawnego dostarczania produktów do klientów w kraju, w Europie Zachodniej, Środkowej i Wschodniej, a bliskość portów bałtyckich ułatwia dotarcie do licznych odbiorców na wszystkich kontynentach.

Navireo to system klasy ERP adresowany do firm z sektora MŚP, w tym branży FMCG, stawiających wysokie wymagania aplikacjom do zarządzania przedsiębiorstwem. System można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa, jego działów, a nawet konkretnych użytkowników. Pomimo bogatej funkcjonalności pozostaje przyjazny i intuicyjny w obsłudze. Rozbudowa Navireo jest bardzo prosta. Dzięki dostarczonej wraz z systemem bibliotece programistycznej możliwe jest stworzenie rozwiązań spełniających nawet bardzo nietypowe wymagania klienta. Modułowa budowa sprawia, że nie ma konieczności wdrażania całego systemu. Więcej na www.navireo.pl.

InsERT S.A. jest największym w kraju – pod względem liczby sprzedanych licencji – producentem oprogramowania dla firm. Strategia firmy polega na tworzeniu programów wysokiej jakości, które jednocześnie są przyjazne w użytkowaniu i na tyle uniwersalne, by mogły spełniać wymagania bardzo różnych odbiorców. Dotychczas InsERT sprzedał ponad pół miliona licencji, a rozwiązania oferowane przez spółkę wielokrotnie zdobywały najważniejsze tytuły i wyróżnienia. Oferta firmy obejmuje kompleksowe rozwiązania wspomagające zarządzanie małymi i średnimi firmami, począwszy od obsługi działu handlowego i gospodarki magazynowej, po programy z zakresu księgowości i finansów, rozwiązania przeznaczone dla działów kadr i płac oraz programy dla użytkowników indywidualnych. Najbardziej popularne systemy Insertu to: Subiekt nexo, Rachmistrz nexo, Rewizor nexo, Gratyfikant GT, Gestor GT oraz ERP Navireo.

 

Kontakt dla mediów

Marek Szklarz

Specjalista ds. PR i marketingu, InsERT S.A.

tel. kom.: 517 974 210

tel.: 71 7876107; e-mail: marek.szklarz@insert.com.pl

 

 

Kontakt dla mediów

press [at] insert.com.pl [user] Marek Szklarz
Specjalista ds. PR i marketingu
tel. 71-78-76-107
press [at] insert.com.pl

InsERT S.A.
ul. Jerzmanowska 2
54-519 Wrocław
tel. 71-78-76-196
faks 71-78-76-111

Rejestracja dla mediów

Wypełnij formularz »