InsERT S.A.

Supermarkety Baby-MaXX z system ERP Navireo

Grapol – dystrybutor artykułów dziecięcych, właściciel marki GRAPI oraz supermarketów Baby-MaXX, wdrożył system ERP Navireo firmy InsERT. System kontroluje i organizuje gospodarkę magazynową, procesy logistyczne, wymianę informacji i obieg dokumentów, a także relacje z kontrahentami.

Wraz z rozwojem Grapolu używany dotychczas system stał się niewystarczający. Pojawiła się potrzeba wprowadzenia zaawansowanego, zintegrowanego rozwiązania. Wdrożenie Navireo umożliwiło firmie uzyskanie kontroli nad gospodarką magazynową. Nowy system zorganizował procesy logistyczne w firmie. W oparciu o standardy Navireo stworzono nowoczesne procedury obiegu dokumentów, wymiany informacji oraz usprawniono relacje z kontrahentami. Upoważnieni pracownicy Grapolu uzyskali łatwy dostęp do bieżących i archiwalnych danych, a wszyscy użytkownicy systemu – intuicyjne i proste w obsłudze narzędzie.

„Navireo uprościł wiele strategicznych procesów w firmie, co wpłynęło korzystnie na efektywność jej działania. W krótkim czasie funkcjonowania systemu utwierdziliśmy się, że był to bardzo trafny wybór” – mówi Anna Polewka, prezes firmy Grapol.

Wybierając system ERP Navireo, wzięto pod uwagę szczególnie jego bogatą funkcjonalność, odpowiadającą konkretnym potrzebom firmy. Duże znaczenie miała elastyczność systemu, dzięki której można było dostosować go do specyficznych wymagań przedsiębiorstwa, a także nowoczesność oferowanych rozwiązań oraz możliwości szczegółowej konfiguracji interfejsów i uprawnień użytkowników. Istotną rolę odegrały także: cena licencji i dostępny system opieki posprzedażnej. Po analizie wszystkich czynników wybór padł na Navireo, który w największym stopniu odpowiadał oczekiwaniom Grapolu.

 „System Navireo spełniał wszystkie nasze wymagania, przede wszystkim pod względem kompletnej funkcjonalności. Ważna była również możliwość rozbudowy o nowe rozwiązania i przystosowania programu do specyfiki naszych potrzeb, z czego będziemy systematycznie korzystać” – podkreśla Anna Polewka.

Wdrożenie przeprowadził zespół pracowników firmy Tespin.

 „Wiedzieliśmy, że w pierwszym etapie wdrożenia najważniejsze będzie szczegółowe poznanie potrzeb klienta, gdyż ono w dużym stopniu determinuje późniejszy sposób postępowania. Kolejnym kluczowym momentem było płynne przestawienie sprzedaży w supermarketach ze starego systemu na nowy. Dzięki dobrej współpracy z pracownikami Grapolu odpowiedzialnymi za wdrożenie Navireo, oba cele udało się osiągnąć” - mówi Jarosław Szolc z firmy Tespin.

Więcej informacji o wdrożeniu – http://www.navireo.pl/referencje/case_studies/grapol.html 

 Grapol sp. z o.o. to firma handlowa z siedzibą w Myślenicach (koło Krakowa). Oferuje szeroki asortyment artykułów dziecięcych. Na ogromnych powierzchniach supermarketów Baby-MaXX zlokalizowanych przy północnej i południowej granicy Wrocławia firma sprzedaje m.in. meble, foteliki samochodowe, wózki dziecięce, krzesełka do karmienia, ubranka, kosmetyki i artykuły higieniczne oraz zabawki do domu i ogrodu. Oprócz artykułów znanych firm, Grapol dostarcza także produkty pod własną marką GRAPI. Artykuły te oferowane są w supermarketach Baby-MaXX oraz w sklepach w wielu krajach Unii Europejskiej, do których eksportowane są od ponad 10 lat. Tworząc supermarkety dla dzieci Baby-MaXX, firma stara się łączyć cechy dużych centrów handlowych, takie jak swoboda wyboru, czy też możliwość dokładnego obejrzenia produktów, z zaletami małych sklepów, czyli profesjonalną obsługą i fachowym doradztwem.

 Navireo to system klasy ERP adresowany do firm średniej wielkości, stawiających wysokie wymagania aplikacjom do zarządzania przedsiębiorstwem. System można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa, jego działów, a nawet konkretnych użytkowników. Pomimo bogatej funkcjonalności pozostaje przyjazny i intuicyjny w obsłudze. Rozbudowa Navireo jest bardzo prosta. Dzięki dostarczonej wraz z systemem bibliotece programistycznej możliwe jest stworzenie rozwiązań spełniających nawet bardzo nietypowe wymagania klienta. Modułowa budowa sprawia, że nie ma konieczności wdrażania całego systemu. www.navireo.pl

 


 InsERT S.A. jest największym w kraju – pod względem liczby sprzedanych licencji – producentem oprogramowania dla firm. Strategia firmy polega na tworzeniu programów wysokiej jakości, które jednocześnie są przyjazne w użytkowaniu i na tyle uniwersalne, by mogły spełniać wymagania bardzo różnych odbiorców. Dotychczas InsERT sprzedał ponad 470 tys. licencji, a rozwiązania oferowane przez spółkę wielokrotnie zdobywały najważniejsze tytuły i wyróżnienia. Oferta firmy obejmuje kompleksowe rozwiązania wspomagające zarządzanie małymi i średnimi firmami, począwszy od obsługi działu handlowego i gospodarki magazynowej, po programy z zakresu księgowości i finansów, rozwiązania przeznaczone dla działów kadr i płac oraz programy dla użytkowników indywidualnych.

 

 

 Kontakt dla mediów

 

Marek Szklarz

Specjalista ds. PR i marketingu

 InsERT S.A.

tel. kom.: 517 974 210

tel.: 71 7876107

e-mail: marek.szklarz@insert.com.pl

Kontakt dla mediów

press [at] insert.com.pl [user] Marek Szklarz
Specjalista ds. PR i marketingu
tel. 71-78-76-107
press [at] insert.com.pl

InsERT S.A.
ul. Jerzmanowska 2
54-519 Wrocław
tel. 71-78-76-196
faks 71-78-76-111

Rejestracja dla mediów

Wypełnij formularz »